Nauka przyjemna i skuteczna

Architektura – Studia: Wymagania Maturalne i Proces Rekrutacyjny

Zastanawiasz się nad studiami z architektury, jednak zamierzasz zdawać informatykę na maturze? Część uczelni w Polsce uznaje w swoich wymogach ten egzamin. Osiągnięcie wysokiej liczby punktów z informatyki, umożliwi Ci dostanie się na wymarzony kierunek. Sprawdź, które uczelnie uznają tę maturę.

Microsoft Access – przydatne narzędzie na maturze z informatyki

Myśląc “matura z informatyki” zastanawiamy się nad tym, jakie programy musimy opanować. W części praktycznej mamy do wyboru między innymi Microsoft Access. Aby dobrze się przygotować, należy poznać podstawy Accessa – o czym więcej przeczytacie w tym wpisie.

Kryptologia jako nieodłączna towarzyszka informatyki

Cyberbezpieczeństo jest bardzo ważne. W obecnych czasach bardzo łatwo można zostać oszukanym w internecie, bądź może dojść do zjawiska jakim jest cyberprzemoc. W celu ochrony danych osobowych bardzo często wykorzystuje się kryptologię i to właśnie jej poświęcamy ten wpis.

Pierwsza praca w IT – kiedy znaleźć

Wielu z nas na pewno co najmniej raz w życiu zastanawiała się nad rozpoczęciem pracy w branży IT. Ile zarabia programista? Jakie są zarobki w branży IT? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Rekurencja – co to jest, jak używać i przykłady algorytmów w informatyce

Rekurencja czy rekursja to odwoływanie się np. funkcji do samej siebie. W tym wpisie wyjaśniamy jakie jest zastosowanie i kiedy może nam się przydać wykorzystanie rekurencji w informatyce.

Nauka programowania – etapy

Aby odpowiednio przygotować się do nauki programowania, musimy zaznajomić się z jej etapami. Ile czasu zajmuje nauka programowania? Od czego zacząć? Jaki język wybrać? Gdy odpowiemy sobie na te pytania, będziemy mieli solidną podstawę do rozpoczęcia nauki.

Zajęcia grupowe poprzez Discord jako najlepsza forma przyswajania wiedzy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad kursem z informatyki? Zazwyczaj zainteresowani uczniowie pytają o zajęcia indywidualne. Wówczas uświadamiamy ich, że prowadzimy również kursy grupowe! Przeczytaj ten wpis, aby poznać zalety takich lekcji z informatyki.

Czy lepiej zdawać maturę z fizyki czy informatyki?

Kolejne często zadawane pytania: czy korzystniej jest zdawać maturę z fizyki czy może matura z informatyki to lepszy wybór? Co jest prostsze? Jaka jest średnia wyników pana uczniów? Czy faktycznie matura z informatyki jest tak trudna? Co zdawać, jeżeli planuję iść na studia informatyczne? Jeżeli kiedykolwiek miałeś w głowie podobne pytania, zachęcam do zapoznania się z tym wpisem.

Dzień z życia programisty

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda typowy dzień z życia programisty? Kawa, code review, a następnie pisanie kodu do końca dnia? A może coś innego?

Czy warto iść na studia informatyczne?

Bardzo często słyszę pytanie “czy warto iść na studia informatyczne?”. Odpowiedź, jak często bywa, nie jest prosta. Jest bardzo wiele czynników, które decydują o tym, czy powinniśmy się udać na studia informatyczne. Z reguły jest to dobra decyzja, ale czy zawsze?

Nauka online – wady i zalety oraz definicja e-learningu

Przez panującą wcześniej pandemię koronawirusa, zajęcia online stały się bardzo popularne. Coraz więcej uczniów i rodziców przekonuje się do tej formy nauczania. Jednak na ile jest ona skuteczna? Czy efekty nauki online są takie same, jak w przypadku tradycyjnych zajęć? A może to nieudana próba zastąpienia zajęć szkolnych, która nie przynosi żadnych efektów?

Jak zacząć naukę programowania?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak można zacząć naukę programowania, ten wpis jest idealny dla Ciebie. Nigdy wcześniej nie programowałeś? Nie wiesz jak rozpocząć? Postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Deklaracja maturalna z informatyki 2023/2024 – Kiedy złożyć i jak wypełnić deklarację maturalną?

W dalszym ciągu wiele osób nie jest pewnych co należy wpisać w deklarację maturalną z informatyki. Dlatego postanowiłem napisać ten wpis, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Zajrzyj i przekonaj się sam.

Dlaczego dzieci powinny się uczyć programowania?

Jak myślisz, dlaczego Twoje dziecko powinno rozpocząć naukę programowania? Rozwijanie hobby? Zdobywanie cennego doświadczenia do wykorzystania w przyszłości? A może coś zupełnie innego? Zajrzyj tutaj, aby dowiedzieć się jak bardzo duży wpływ ma rozpoczęcie nauki programowania przez Twoje dziecko.

Wakacyjny kurs programowania dla dzieci

Czy myślałeś/aś kiedykolwiek o wakacyjnym kursie programowania dla Twojego dziecka? Tak się składa, że stworzyłem kurs specjalnie dla dzieci w wieku 8-12 lat na którym omawiam podstawy programowania. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

Teoria na maturze z informatyki

Jak myślisz, kto powinien uczyć się teorii? Czy tylko osoby przystępujące do matury z informatyki? A może jest ona całkowicie zbędna? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Jak uniknąć stresu na maturze?

Krótki wpis, w którym znajdziecie małe porady jak sobie radzić ze stresem. W szczególności tym, z którymi wszyscy uczniowie mają problem – stresem przedmaturalnym.

Metoda 3P – planuj, planuj i jeszcze raz planuj

Czy myślałeś już jaką przyjmiesz strategię, aby przygotować się możliwie najlepiej do matury z informatyki? A słyszałeś może o metodzie 3P, czyli planuj, planuj i jeszcze raz planuj? Nie? To zapraszam do lektury 🙂

Do czego potrzebna jest matura z informatyki?

Czasami trafiają mi się uczniowie na kursie, którzy nie wiedzą co wybrać. Fizyka? Informatyka? Dla mnie odpowiedź wydaje się oczywista. A jak jest w Twoim przypadku?

Jak dobrze przygotować się do matury z informatyki

Zastanawiasz się jak można skutecznie przygotować się do matury? Krótki wpis przypominający jak wygląda matura, na czym należy się skupić i co robić, by w maju osiągnąć sukces.

Deklaracja maturalna 2019 – co wybrać?

Cały czas pytacie mnie co należy wybrać na deklaracji maturalnej z rozszerzonej informatyki. Odpowiedź nie jest prosta, więc zapraszam do lektury.

Dlaczego warto uczyć się informatyki?

Postanowiłem napisać ten artykuł, aby zachęcić Was do nauki informatyki. Jeżeli myślisz o zdawaniu rozszerzonej matury z informatyki lub interesujesz się programowaniem – super! Przeczytaj ten materiał, a prawdopodobnie potwierdzi się to, o czym już wiesz: informatyka to przyszłość.

Korepetycje w wakacje – jak wyprzedzić materiał, by oszczędzić sobie stresu

Czy ktoś z Was myślał kiedyś o nauce w wakacje?… Nie? Nikt? 🙂 A wiecie, że naprawdę warto? Wakacje to idealny czas, aby zrobić porządki w zaległościach. Nieprzeczytane książki z roku szkolnego? Gry, których nie dokończyliście, bo była nauka? A co powiecie na zagospodarowanie godziny tygodniowo na przygotowanie się do matury? Zachęcam do czytania!