Arkusze maturalne informatyka | Korepetycje do matury z informatyki - Maurycy Gast

Arkusze maturalne informatyka

Nowa matura – maj, poziom rozszerzony

Nowa matura – czerwiec, poziom rozszerzony

Stara matura – maj, poziom rozszerzony

Stara matura – maj, poziom podstawowy

 

 

 

Dlaczego warto korzystać z arkuszy maturalnych z informatyki?

Biorąc pod uwagę wymagania z danego przedmiotu, można wywnioskować, iż są one zazwyczaj stałe i niezmienne z biegiem lat. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, często korzystamy z różnych źródeł zawierających podsumowania lub najważniejsze informacje, a w szkole przerabiamy typowe zadania, tylko dlaczego? Takie działania przyczyniają się do wyrobienia schematu rozwiązywania zadań, dzięki czemu polecenia nie są w stanie być dla nas niezrozumiałe, a rozwiązywanie zadania to tylko kwestia zamiany danych. Należy podkreślić, iż często dochodzi do sytuacji, w której tracimy zwyczajnie cenny czas na wyszukiwanie dodatkowych informacji w internecie. Arkusze maturalne to idealna metoda nauki poprzez rozwiązywanie zadań, spełniających wszelkie wymogi programowe oraz działy zawierające całą naszą naukę w szkole. Istnieją sytuacje, że zadania są powielane z poprzednich lat, co stanowi dla nas pewniaki do zdanej pomyślnie matury. Czas na wyszukanie takiego arkusza w sieci jest minimalny oraz jest ich wiele, co sprawia, że nie będziemy mieli problemu z za małą ilością zadań. Obcując z arkuszem mamy okazję na przyzwyczajenie się do strategii egzaminacyjnych, co umożliwia nam zdobycie wyższych wyników i brak stresu związanego z interpretacją polecenia. Warto korzystać z arkuszy przygotowując się do matury, ponieważ nie istnieje nic bardziej dokładnego, co posiadałoby niezbędnik informacji i zadań pozwalających nam zdać maturę na wysokim poziomie.

Czy jest sens przerabiania arkuszy maturalnych ze starej formuły?

Porównując oba arkusze (ze starej i nowej formuły), znajdujemy tam liczne powtórzenia w zadaniach, jak i w wymogach programowych, więc jak najbardziej przerabianie starych arkuszy może być dla nas na plus. Pomimo że w nowej formule została zmieniona podstawa programowa, przygotowując się do nowej matury, warto jest przerabiać starą formułę, która zawiera nie tylko podstawowe zadania nieróżniące się zbytnio od nowej formuły, ale także inne ciekawe zadania, które z pewnością mogą się przydać podczas matury z nową formułą.

Co więc zyskujemy z arkuszy maturalnych?

  • Mniej stresu, ciągłe przerabianie arkusza sprawia, że nie jest on już dla nas tak straszny.
  • Pewniaki, czyli zadania o dużym prawdopodobieństwie wystąpienia.
  • Wiedzę, wykonując zadania, stale się uczymy lub doskonalimy zebraną wiedzę.
  • Pieniądze wydane na różne repetytoria lub zbiory zadań.
  • Samoświadomość swoich możliwości.
  • Cenne wskazówki, przy których obserwujemy, które zadania sprawiają nam problemy.
  • Opanowujemy najskuteczniejszą metodę nauki.

Podsumowując, nic nie zastąpi nam nauki bezpośrednio z arkuszem maturalnym, zawierającym praktykę, schematy, odpowiedzi oraz teorię. Jest on łatwo dostępny, czytelny oraz zawiera wszystko czego potrzebujemy. Bazując na tych danych, prawdopodobieństwo zdanej matury na wyższym poziomie jest bardzo możliwe. Wystarczy tylko na nich pracować i rozwiązać wszystkie kilkukrotnie!