Programowanie | Korepetycje do matury z informatyki - Maurycy Gast

Programowanie

Portfolio programisty – jak je zbudować i czy jest potrzebne?

Początkujący programiści podczas szukania pracy powinni przedstawiać swoje umiejętności w jak najlepszym świetle. Jedną z metod prezentowania swoich umiejętności w praktyce jest portfolio programisty. Dowiedz się co powinno zawierać prawidłowo skonstruowane portfolio oraz jakie korzyści może przynieść.

Od czego zacząć własny projekt z informatyki? 5 Praktycznych porad

Zdobytą wiedzę teoretyczną warto od razu przekładać na praktykę. Wymyślając własny projekt programistyczny, jesteśmy w stanie nie tylko sprawdzić, czego się nauczyliśmy, ale też być może stawić pierwszy krok do znalezienia pierwszej pracy jako programista. Mamy dla was 5 praktycznych porad, jak zacząć tworzyć własny projekt z informatyki.

Korepetycje Python

Python to język programowania, którego zdecydowanie warto się uczyć. Jednak czasami trudno jest samemu zmobilizować się do nauki, zwłaszcza, gdy nie ma kto nam wytłumaczyć danego materiału. Z pomocą przychodzą korepetycje Python. Na kursie z Pythona nauka tego języka stanie się znacznie przyjemniejsza!

Najpopularniejsze języki programowania 2021

Jaki język programowania wybrać? Jakie są najpopularniejsze języki programowania? Te pytania zadają sobie początkujący programiści. Chcesz poznać na nie odpowiedzi? Przeczytaj ten wpis!

Matura z informatyki – dlaczego Python jest najlepszym wyborem?

Ważną kwestią do przemyślenia przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości jest wybór języka programowania na maturze z informatyki. W tym wpisie dowiecie się, dlaczego język programowania – Python – to najlepszy wybór!

Pierwsza praca w IT – kiedy znaleźć

Wielu z nas na pewno co najmniej raz w życiu zastanawiała się nad rozpoczęciem pracy w branży IT. Ile zarabia programista? Jakie są zarobki w branży IT? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Czy można zostać programistą bez studiów informatycznych?

Praca w IT cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Wielu z was zastanawia się, czy możliwa jest praca dla informatyka po technikum czy liceum. Kolejnym często padającym pytaniem jest – czy można zdobyć pracę w IT bez doświadczenia?

Nauka programowania – etapy

Aby odpowiednio przygotować się do nauki programowania, musimy zaznajomić się z jej etapami. Ile czasu zajmuje nauka programowania? Od czego zacząć? Jaki język wybrać? Gdy odpowiemy sobie na te pytania, będziemy mieli solidną podstawę do rozpoczęcia nauki.

Najczęstsze błędy podczas nauki programowania

Ucząc się jakiejkolwiek rzeczy czy języka, zdarza nam się popełniać błędy. Przykładem jest nauka programowania. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu zrozumiesz, co robić, a czego unikać podejmując się nauki jaką jest programowanie.

Nauka programowania w wakacje?

Dlaczego warto poświęcić trochę wolnego czasu w wakacje na naukę programowania? Odpowiedź jest prosta – wtedy masz najwięcej czasu na spokojne przyswajanie wiedzy. Przy odpowiednim podejściu i motywacji można naprawdę osiągnąć niesamowite efekty. Przeczytaj ten wpis, a dowiesz się jakie są zalety wakacyjnych (i nie tylko!) kursów programowania dla młodzieży.

Kursy z programowania

Nauka programowania może być prosta! Wystarczy zapisać się na kurs, dzięki któremu nauczysz się programować. Oferujemy wakacje z programowaniem, kursy programowania dla młodzieży oraz wstęp do programowania dla dzieci.

Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko programisty

Wielu uczniów pyta mnie, jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na stanowisko programisty. Dlatego też postanowiłem napisać ten wpis. Czy będę musiał rozwiązywać zadania programistyczne? Jak powinienem się przygotować? O co będą mnie pytać? To tylko kilka, z wielu pytań, które mi zadajecie. Odpowiedzi na nie znajdziecie w tym wpisie.

Dzień z życia programisty

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda typowy dzień z życia programisty? Kawa, code review, a następnie pisanie kodu do końca dnia? A może coś innego?

Przyszłościowy pogląd na programowanie

Zastanawiałeś się kiedyś nad przyszłością programowania? Co się stanie z zawodem programisty za 5 czy 10 lat? Czy zawód ten stanie się tak popularny, że nie będzie na niego zapotrzebowania? Zajrzyj do tego wpisu i dowiedz się więcej.

Jak zachęcić dzieci do nauki programowania? 

Zastanawiałeś się kiedyś jak zachęcić swoje dziecko do nauki programowania? Od jakiego języka warto zacząć? Czy lepsze będą korepetycje indywidualne, czy kurs grupowy? Przeczytaj ten wpis i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Jak zacząć naukę programowania?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak można zacząć naukę programowania, ten wpis jest idealny dla Ciebie. Nigdy wcześniej nie programowałeś? Nie wiesz jak rozpocząć? Postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Dlaczego dzieci powinny się uczyć programowania?

Jak myślisz, dlaczego Twoje dziecko powinno rozpocząć naukę programowania? Rozwijanie hobby? Zdobywanie cennego doświadczenia do wykorzystania w przyszłości? A może coś zupełnie innego? Zajrzyj tutaj, aby dowiedzieć się jak bardzo duży wpływ ma rozpoczęcie nauki programowania przez Twoje dziecko.

Wakacyjny kurs programowania dla dzieci

Czy myślałeś/aś kiedykolwiek o wakacyjnym kursie programowania dla Twojego dziecka? Tak się składa, że stworzyłem kurs specjalnie dla dzieci w wieku 8-12 lat na którym omawiam podstawy programowania. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

kurs maturalny informatyka