Czy można zostać programistą bez studiów informatycznych? | Korepetycje do matury z informatyki - Maurycy Gast

Czy można zostać programistą bez studiów informatycznych?

Rynek IT to najprężniej rozwijająca się gałąź gospodarki. Komputeryzacja i informatyzacja z przytupem wchodzą w kolejne dziedziny życia. Informatycy, programiści, testerzy to również grupa zawodowa, która już od lat cieszy się jednymi z najwyższych zarobków. Nic dziwnego, że wiele osób, i to w różnym wieku, próbuje swoich sił w IT. Co zatem trzeba zrobić, żeby rozpocząć swoją przygodę z tą branżą i czy można zostać programistą bez studiów informatycznych?

Nie tylko wykształcenie

Kierunki IT od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród osób wybierających się na studia. Jednak, nie każdy może sobie pozwolić na 5 lat studiowania. Ograniczenia budżetowe, obowiązki rodzinne czy po prostu niedostateczna liczba punktów uzyskanych na maturze niejednej osobie może zniweczyć marzenia o karierze w IT. Okazuje się jednak, że nie dyplom czyni specjalistę i możliwa jest już nawet praca dla informatyka po technikum. Dziś wielu młodych ludzi programuje amatorsko już w liceum i właśnie na takie osoby czeka praca w it bez doświadczenia. Wiele firm poszukuje młodych, świeżych umysłów, które nieskrępowane kodem i formułkami, szybko przyswoją nowości i innowacyjne rozwiązania. Praca w it od zera to również opcja dla tych, którzy pragną się przebranżowić. Dla przykładu, finansista czy pielęgniarka, którzy do tej pory nie byli związani z rynkiem informatyki, nierzadko po intensywnym przeszkoleniu okazują się być niezłymi programistami i testerami. Zwłaszcza, że dziś wystarczy średnia znajomość jednego z języków kodowania, znajomość angielskiego i chęć dalszego rozwoju, aby realną była praca w it bez doświadczenia.

Kurs, szkolenia, webinary szansą na karierę.

Można też zastanawiać się w jaki sposób wejść na rynek informatyczny: na wiele osób czeka już praca w it po kursie. Istnieje wiele instytucji, które prowadzą szkolenia z programowania czy testowania. Nie tylko jest to okazja do poznania tajników informatyki, ale również jest to szansa do poznania ludzi z branży. Nierzadko, dla najlepszych uczestników oferowana jest praca w it po kursie i to zaraz po jego ukończeniu.

Praca w it bez studiów jest również możliwa dla osób, które kształcą się we własnym zakresie: dziś w Internecie istnieje wiele webinarów, blogów i stron tematycznych, które krok po kroku wprowadzają zainteresowane osoby w tajniki wiedzy programisty, seowca czy testera.

Brak dyplomu, a zarobki

Wiele osób zastanawia się czy praca w it bez studiów wiąże się z takimi samymi benefitami, jak w sytuacji dysponowania dyplomem ukończenia odpowiedniego kierunku. Może się zdarzyć tak, że na początku pensja będzie niższa, ale wystarczy trochę zaangażowania, samorozwoju, aby po krótszym czy dłuższym czasie wyrównać swoje zarobki.

IT nie tylko dla absolwentów studiów

Jak widać, praca w it od zera jest jak najbardziej możliwa. Dziś, każdego dnia powstają nowe technologie, gospodarka z każdym dniem coraz bardziej się informatyzuje, a świat nie znosi próżni. Dlatego, praca dla informatyka po technikum czy po odpowiednim kursie to doskonały sposób dla ludzi, aby wejść w najbardziej rozwijający się sektor zawodowy. Praca w it bez doświadczenia czeka na ludzi, nie tylko wykształconych, ale przede wszystkim, ambitnych, kreatywnych i stawiających na samorozwój.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:Dodaj komentarz