Korepetycje Python

W ostatnich latach Python zyskał ogromną popularność – i wcale nie zanosi się na to, żeby miał ją utracić. Z czego wynika takie zainteresowanie tym językiem?

Przede wszystkim, Python jest językiem wszechstronnym. Niezależnie od tego, na jaką dziedzinę informatyki spojrzymy, znajdziemy tam przynajmniej trochę Pythona. Programowanie sieciowe, tworzenie gier, analiza danych, tworzenie interfejsów użytkownika? Do każdego z tych celów możemy użyć właśnie tego języka.

Widzimy, że niezależnie od tego, jaką ścieżkę rozwoju informatycznego dalej planujemy, nauka Pythona przyniesie same korzyści. Jak zatem zrobić to skutecznie? Bezskuteczne spędzanie czasu stojąc w miejscu będzie ogromnie frustrujące, kiedy moglibyśmy spożytkować te chwile, pracując nad prawdziwymi projektami.

Odpowiedź brzmi: korepetycje z Pythona.

Korepetycje z Pythona – dlaczego warto?

Rozwiązaniem jeszcze lepszym jest prowadzenie korepetycji online z Pythona. W domowym zaciszu nic nie będzie nas rozpraszało i będziemy mogli całkowicie poświęcić swoją uwagę przyswajaniu materiału, który, jak wiemy, bywa czasem dosyć trudny. Nie musimy też spędzać czasu w samochodzie czy w autobusie – całe zajęcia spędzimy we własnym fotelu.

Kolejną ogromną zaletą takiego sposobu nauki jest to, że unikniemy sytuacji, w których zgubimy się w materiale. Korepetytor zawsze jest w stanie wyjaśnić nam, dlaczego nasz kod nie działa, lub wytłumaczyć zagadnienie, które samodzielnie wydawało nam się nie do opanowania. Doświadczony korepetytor przeprowadzi nas przez problematyczny początkowy okres nauki języka, gdzie wszystkie konstrukcje są pełne tajemnic. Nie ma nic gorszego niż natknięcie się na koncepcję, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć – a cały świat zdaje się nie mieć z nią problemu, sądząc po tym, że nigdzie nie możemy znaleźć zrozumiałego dla nas wyjaśnienia. Solidnie opanowane podstawy dają nam możliwość zajęcia się bardziej skomplikowanymi elementami  przy nauce Pythona, które czynią ten język tak wyjątkowo przydatnym.

Czego nauczysz się na kursie Pythona?

Do elementów Pythona, jakich uczymy się na kursie, należą między innymi:

  • typy zmiennych, ich ograniczenia i konwersje między nimi
  • kontrola przepływu programu, czyli instrukcje warunkowe i pętle
  • funkcje, czyli pisanie kodu, który może potem zostać wykorzystany na nowo
  • struktury danych, takie jak listy, słowniki i klasy
  • obsługa plików

Naukę Pythona można rozpocząć już na poziomie liceum – jest to jeden z języków programowania dopuszczonych do matury z informatyki – jest też prawdopodobnie najlepszym wyborem.

nauka python kurs
Spośród wielu dostępnych języków programowania, Python to świetny wybór na maturze z informatyki.

Oprócz samego programowania, na zajęciach omawiane są także zasady pisania czytelnego kodu i konwencje nazewnictwa poszczególnych jego elementów. W końcu jedną z cech dobrego kodu jest to, że możemy go zrozumieć bez studiowania całych stron skomplikowanej dokumentacji. Warto jest też pamiętać o tym, że sami musimy ten kod zrozumieć – nie warto więc utrudniać sobie życia.

Jeszcze więcej zalet kursu Pythona

Jakie inne korzyści przyniesie nam kurs Pythona? Zyskamy chociażby znaczną ilość kompetencji miękkich. Pod okiem wprawnego programisty nauczymy się samodzielnie rozwiązywać problemy i wyszukiwać potrzebne nam informacje, bez obaw że utkniemy na jednej linijce kodu. Samą umiejętność programowania w Pythonie możemy też łatwo przenieść na inne języki programowania, nawet te znacznie różniące się od Pythona. Programowanie siłą rzeczy nauczy nas też zdolności myślenia algorytmicznego, która jest nieoceniona w ścieżkach rozwoju nie tylko takich jak programista, ale też analityk, ekonomista czy nawet inżynier.

python kurs online
Programowanie w Pythonie przyda nam się również, gdy będziemy kodować w innych językach oraz nauczy myśleć algorytmicznie.

Korepetycje z Pythona – dla kogo?

Korepetycje online z Pythona nie są jednak skierowane tylko do absolutnie początkujących programistów. Jeżeli mamy za sobą jakieś doświadczenia z Pythona, korepetytor dostosuje materiał do naszego poziomu. W ten sposób nie stracimy czasu niepotrzebnie powtarzając podstawy podstaw, kiedy jesteśmy już daleko za nimi.

Zapraszamy do kontaktu, aby umówić się na pierwszą lekcję!

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: