Baza wiedzy | Korepetycje do matury z informatyki - Maurycy Gast

Baza wiedzy

Ciąg Fibonacciego

Jednym z podstawowych algorytmów, który warto znać, jest ciąg Fibonacciego. Pozwala on na polepszenie zrozumienia różnic pomiędzy rekurencyjną, a iteracyjną metodą konstruowania algorytmów. W tym wpisie tłumaczymy między innymi jakie zasady nim kierują oraz pokażemy, jak prezentuje się on w Pythonie i C++.

Sito Eratostenesa

Sito Eratostenesa jest algorytmem, który służy do wyznaczania liczb pierwszych z przedziału. Znajduje zastosowanie w takich językach jak Python czy C++. W tym wpisie dowiesz się więcej na temat tego algorytmu – jak działa oraz co to jest sito Eratostenesa.

Sortowanie przez wstawianie

Sortowanie przez wstawianie to jedno z najbardziej przydatnych rodzajów sortowania. Warto się z nim zapoznać, dlatego zapraszamy do przeczytania tego wpisu.

Sortowanie bąbelkowe (bubble sort)

Sortowanie bąbelkowe to prosty algorytm umożliwiający posortowanie danych malejąco bądź rosnąco. Jak wygląda sortowanie bąbelkowe w języku Python? A jak w C++? Dowiecie się w tym wpisie!

Algorytm Euklidesa

Algorytm Euklidesa służy do obliczania Największego Wspólnego Dzielnika (NWD) dla dwóch liczb naturalnych. Wykorzystuje się go w językach programowania takich jak Python czy C++. Zachęcamy do przeczytania tego wpisu, aby dowiedzieć się więcej!

ROZWIĄZANIA Matura z informatyki maj 2021

Na pewno zastanawiacie się, jak wam poszła tegoroczna matura z informatyki. Na wyniki trzeba jeszcze trochę poczekać – w międzyczasie proponujemy wam zapoznać się z opracowanym przez nas arkuszem. Ten wpis z pewnością przyda się również przyszłym maturzystom!

kurs maturalny informatyka