Częste pytania i problemy maturalne | Korepetycje do matury z informatyki - Maurycy Gast

Częste pytania i problemy maturalne

Być może jest coś, z czym nie możesz sobie poradzić od dłuższego czasu. Zastanawiasz się jak rozwiązać jakieś zadanie, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać. Spokojnie – od tego jesteśmy 🙂 W tej sekcji pomożemy Ci z problemami takimi jak wykresy w Excelu, pokażemy jak poradzić sobie z niezdefiniowaną funkcją Maksimum w wyrażeniu, a nawet omówimy kwestię teorii pojawiającej się na maturze z informatyki. Zapoznaj się z poniższymi wpisami, a gdybyś miał dodatkowe pytania, zawsze jesteśmy gotowi pomóc!

Sprawdzanie stanowiska przed maturą z informatyki

Sprawdzanie stanowiska przed maturą ma na celu zweryfikowanie, czy wszystkie programy włączają się prawidłowo i czy na komputerze nie występuje żaden problem. Lepiej odnaleźć ewentualny problem przed maturą niż podczas jej trwania. Dzięki temu zaoszczędzicie masę niepotrzebnego stresu, którego na egzaminie i tak jest bardzo dużo 🙂

Matura z informatyki 2021 – zmiany w podstawie programowej

Zmiany w podstawie programowej do rozszerzonej matury z informatyki w 2021 roku spowodowały, że egzamin maturalny powinien być prostszy. Ale czy skreślenie danego zagadnienia z podstawy programowej automatycznie gwarantuje, że nie pojawi się w maju?

Pewniaki maturalne – informatyka

Matura z informatyki 2021 tuż za rogiem. W tym wpisie przypominamy najważniejsze zagadnienia i pewniaki maturalne. Po jego przeczytaniu będziecie wiedzieli, czego się spodziewać na maturze z informatyki oraz jak się do niej przygotować.

Wykresy w Excelu – tego spodziewaj się też na maturze z informatyki

Czy wiesz jak ważne są wykresy na maturze? Najczęściej można dostać za nie aż trzy punkty. Wydaje Ci się mało? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak skutecznie tworzyć wykresy, aby te trzy punkty (aż 6% na maturze) na pewno otrzymać.

Teoria na maturze z informatyki

Jak myślisz, kto powinien uczyć się teorii? Czy tylko osoby przystępujące do matury z informatyki? A może jest ona całkowicie zbędna? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Nie zdefiniowana funkcja Maksimum w wyrażeniu – jak sobie z tym poradzić?

Przedstawiam sposób na rozwiązanie częstego problemu z sumą maksimum w Accessie. Żeby nie być zaskoczonym na maturze, polecam się zapoznać.

kurs maturalny informatyka