Częste pytania i problemy maturalne

Być może jest coś, z czym nie możesz sobie poradzić od dłuższego czasu. Zastanawiasz się jak rozwiązać jakieś zadanie, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać. Spokojnie – od tego jesteśmy 🙂 W tej sekcji pomożemy Ci z problemami takimi jak wykresy w Excelu, pokażemy jak poradzić sobie z niezdefiniowaną funkcją Maksimum w wyrażeniu, a nawet omówimy kwestię teorii pojawiającej się na maturze z informatyki. Zapoznaj się z poniższymi wpisami, a gdybyś miał dodatkowe pytania, zawsze jesteśmy gotowi pomóc!

Terminy matur 2024: harmonogram, czas trwania i wyniki

Zastanawiasz się kiedy nastąpi rozpoczęcie matur? Sprawdź zegar, który powie Ci ile dni zostało do początku egzaminów maturalnych. Znajdziesz tu też terminy składania deklaracji, trwania egzaminów (z podziałem na przedmioty), a także dodatkowe informacje dotyczące zdawania matur w 2024 roku.

Sprawdzanie stanowiska przed maturą z informatyki

Sprawdzanie stanowiska przed maturą ma na celu zweryfikowanie, czy wszystkie programy włączają się prawidłowo i czy na komputerze nie występuje żaden problem. Lepiej odnaleźć ewentualny problem przed maturą niż podczas jej trwania. Dzięki temu zaoszczędzicie masę niepotrzebnego stresu, którego na egzaminie i tak jest bardzo dużo 🙂

Matura z informatyki 2021 – zmiany w podstawie programowej

Zmiany w podstawie programowej do rozszerzonej matury z informatyki w 2021 roku spowodowały, że egzamin maturalny powinien być prostszy. Ale czy skreślenie danego zagadnienia z podstawy programowej automatycznie gwarantuje, że nie pojawi się w maju?

Pewniaki maturalne – informatyka

Matura z informatyki 2021 tuż za rogiem. W tym wpisie przypominamy najważniejsze zagadnienia i pewniaki maturalne. Po jego przeczytaniu będziecie wiedzieli, czego się spodziewać na maturze z informatyki oraz jak się do niej przygotować.

Wykresy w Excelu – tego spodziewaj się też na maturze z informatyki

Czy wiesz jak ważne są wykresy na maturze? Najczęściej można dostać za nie aż trzy punkty. Wydaje Ci się mało? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak skutecznie tworzyć wykresy, aby te trzy punkty (aż 6% na maturze) na pewno otrzymać.

Teoria na maturze z informatyki

Jak myślisz, kto powinien uczyć się teorii? Czy tylko osoby przystępujące do matury z informatyki? A może jest ona całkowicie zbędna? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Nie zdefiniowana funkcja Maksimum w wyrażeniu – jak sobie z tym poradzić?

Przedstawiam sposób na rozwiązanie częstego problemu z sumą maksimum w Accessie. Żeby nie być zaskoczonym na maturze, polecam się zapoznać.