Arkusz kalkulacyjny

Arkusz kalkulacyjny lub często nazywany krócej: Excel – niby prosty program, a jednak potrafi sprawiać trudności. Jest on obowiązkowy na maturze z informatyki, więc warto nauczyć się go obsługiwać. Ponadto, program ten wykorzystywany jest również na studiach czy nawet w pracy zawodowej. Dzięki naszym wpisom dowiesz się jak wyglądają zadania maturalne z Excela, jak działają tabele przestawne oraz jak skutecznie tworzyć wykresy, aby były czytelne dla odbiorcy!

Zadania maturalne z Excela – czyli z czego warto się przygotować?

Jak wyglądają zadania maturalne z Excela? Które funkcje powinienem znać? Na te i parę innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tym wpisie.

Tabele przestawne w Excelu

To właśnie dzięki tabelom przestawnym mamy możliwość w bardzo szybki sposób wyciągać interesujące nas dane. Musisz wyliczyć łączną ilość sprzedanych komputerów w podziale na miesiące? Nie ma żadnego problemu! Wystarczy kilka kliknięć i problem rozwiązany!

Wykresy w Excelu – tego spodziewaj się też na maturze z informatyki

Czy wiesz jak ważne są wykresy na maturze? Najczęściej można dostać za nie aż trzy punkty. Wydaje Ci się mało? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak skutecznie tworzyć wykresy, aby te trzy punkty (aż 6% na maturze) na pewno otrzymać.

Zadania z Excela na maturze – jak się za nie zabrać?

Zastanawiasz się jakie zadania można znaleźć na części praktycznej matury z informatyki? Jedno z trzech zadań dotyczy właśnie arkuszy kalkulacyjnych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj.