Python

Python jest jednym z ważniejszych i najbardziej przydatnych języków programowania. Wizualizacja danych, sieci neuronowe, rozpoznawanie obrazów, a może framework webowy django? Te zagadnienia przestaną być Ci obce po naszym kursie nauki Pythona! To świetny sposób, abyś sprawnie nauczył/a się pisać aplikacje w Pythonie. Wszystkiego możemy Cię nauczyć na kursie! A może planujesz zdawać maturę z informatyki? W tym również możemy Ci pomóc. Jednak w pierwszej kolejności zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wpisami, aby poznać bliżej ten język i dowiedzieć się, co często wykorzystujemy na naszych kursach.

Korepetycje Python

Python to język programowania, którego zdecydowanie warto się uczyć. Jednak czasami trudno jest samemu zmobilizować się do nauki, zwłaszcza, gdy nie ma kto nam wytłumaczyć danego materiału. Z pomocą przychodzą korepetycje Python. Na kursie z Pythona nauka tego języka stanie się znacznie przyjemniejsza!

Matura z informatyki – dlaczego Python jest najlepszym wyborem?

Ważną kwestią do przemyślenia przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości jest wybór języka programowania na maturze z informatyki. W tym wpisie dowiecie się, dlaczego język programowania – Python – to najlepszy wybór!

Dlaczego warto wybrać język Python na maturze z informatyki?

Zastanawiasz się jaki język wybrać na maturę z informatyki? C++, Java, a może Python? Przeczytaj ten wpis, aby rozwiać swoje wątpliwości co do wyboru języka. Python to zdecydowanie najkorzystniejszy wybór.

Przydatne funkcje w języku Python cz. 2

Druga część serii “Python przydatne funkcje”. Oto porcja kolejnych funkcji, które mogą w znaczący sposób przydać się na maturze z informatyki. Ich znajomość jest wręcz obowiązkowa, jeżeli na poważnie myślisz o programowaniu w pythonie.

Przydatne funkcje w języku Python – komendy podstawowe, indeksowanie ujemne i operacje na tekstach

Znajomość niektórych funkcji może znacząco wpłynąć na czas potrzebny na rozwiązanie zadań z programowania na maturze. Python jest językiem z bardzo dużą ilością funkcji ułatwiających rozwiązywanie zadań. Oto kilka z nich.