Przydatne materiały | Korepetycje do matury z informatyki - Maurycy Gast

Przydatne materiały

Poniżej przedstawiam listę przydatnych materiałów, które dotyczą rozszerzonej matury z informatyki.

  • Podstawa programowa – od strony 110 opisana została cała podstawa programowa do egzaminu maturalnego z informatyki. Polecam zapoznać się dokładnie z materiałem i traktować go jako pewnego rodzaju check-listę. Czyli czytać konkretne zagadnienie, które musicie umieć i jeżeli już je opanujecie, stawiać “ptaszek”. W ten sposób łatwo się Wam będzie połapać 🙂
  • Sprawozdanie z egzaminu maturalnego z informatyki rok 2016 – jak sama nazwa wskazuje, jest to dokładne sprawozdanie z matury w 2016 roku. O ile analiza zadań może Was nie interesować (tj. które okazało się najtrudniejsze, jak sobie uczniowie radzili itd.), o tyle na stronie 18 znajduje się bardzo wartościowa informacja. Opisane zostały propozycje zapisu algorytmów w postaci pseudokodu. Polecam trzymania się tych zasad.
  • Zbiór zadań + dane – bardzo obszerny materiał (540 stron) zawierający sporą ilość zadań zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Uczniowie na moim kursie maturalnym przerabiają większą część (a czasami nawet wszystkie) zadania ze zbioru. Niestety niektóre zadania zawierają błędy.
  • Informatyka zagadnienia – mój autorski materiał. Lista zawierająca tematy, które musicie opanować do części teoretycznej matury. Jest to absolutne minimum, które trzeba znać 🙂 Więcej znajdziecie w podstawie programowej.
  • Fiszki maturalne – postanowiłem stworzyć zbiór fiszek w stylu “pamiętaj, że…”. Na fiszkach opisałem aspekty, które sprawiają trudność maturzystom, lub o których sporo maturzystów zapomina. Lista jest cały czas uzupełniana o nowe fiszki.
  • Grupa na Facebook’u – początkowo utworzona z myślą, aby dotrzeć do wszystkich moich uczniów. Aktualnie pełni rolę miejsca, w którym wymieniane są informacje dotyczące matury z informatyki. Znaleźć tam można sporo fajnych materiałów, tj. zbiór przydatnych funkcji z programowania, arkusze z próbnymi maturami itd.
  • Plik wszystkie zadania – bardzo ważny plik kontrolny, służący do weryfikacji postępów na naszym kursie. Każdy uczestnik musi pamiętać o jego regularnym uzupełnianiu.

Więcej materiałów wkrótce…

Któryś z linków powyżej nie działa? Koniecznie daj mi znać! Przejdź do kontaktu.

kurs maturalny informatyka