Kurs programowania w C++

Pętle w języku C++

Krótki wpis przedstawiający trzy główne rodzaje pętli używane w języku C++. Omówiona została ich składnia oraz pokazane zostały przykłady ich zastosowania. Kiedy używamy pętli for? A kiedy while? Na te i na parę innych pytań związanych z pętlami znajdziesz odpowiedzi w tym wpisie.

Praktyczne zastosowanie tablic w języku C++ – jednowymiarowe i wielowymiarowe

Tablice w C++, bez nich nie bylibyśmy w stanie tworzyć programów, które działają na większej ilości danych. Co więcej, ich znajomość jest absolutnie niezbędna na rozszerzonej maturze z informatyki. Przeczytaj wpis, by dowiedzieć się jak efektywnie wykorzystywać tablice w C++.

Programowanie w C++ – zmienne, instrukcje warunkowe, strumienie wejścia i wyjścia

Druga część kursu o nauce podstaw programowania. Dzisiaj powiemy sobie o operacjach na strumieniach wejścia i wyjścia, instrukcjach warunkowych (if i switch-case) oraz o zmiennych – czym są i jak ich używać. Zapraszam!

Kurs programowania – C++ na maturze – część 1

Pierwsza część kursu o programowaniu, jakie może pojawić się na rozszerzonej maturze z informatyki. Nigdy nie miałeś styczności z programowaniem? Nie wiesz co to kompilator? Dopiero zaczynasz swoją przygodę jako młody programista? Świetnie, zatem ten materiał jest idealny dla Ciebie. Jeżeli programowałeś już w C++ – zapraszam do kolejnych części kursu 🙂